رگولاتور ها و پانل های گاز

کار با گازهای خالص نیازمند استفاده از تجهیزات ( رگولاتورهای ) با کیفیت بالایی است که علاوه بر اینکه خلوص گاز را حفظ می کنند، تمام نیازمندی های یک سیستم گازی را برآورده می کنند و سلامت و ایمنی کاربران را نیز تامین می کنند.

برای کنترل و انتقال مناسب گازهای خالص که قیمت بالایی دارند، الزاما باید از تجهیزات ( شامل رگولاتور، شیرآلات، خط لوله واتصالات ) بسیار باکیفیتی استفاده کرد که برای همین منظور طراحی و ساخته شده اند. در این میان حفظ خلوص گاز و نیز تامین فشار و جریان مناسب و دقیق و بخصوص دائمی خط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
به خاطر داشته باشید که دقت و ایمنی دو اصل اساسی در کار با گازهای خاص و خالص می باشند. رگولاتورهای گازهای خالص که برای کنترل گازهای خالص ساخته می شوند، باید دارای ویژگی های خاصی باشند که آنها را از سایر انواع رگولاتور ها مجزا می کند.
برخی ویژگی های رگولاتورهای گازهای خالص GCE DruVa :
تجهیزات مخصوص گازهای خالص GCE دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. این محصولات از سال 1967 در سراسر جهان بخوبی شناخته شده می باشند:
امکان تنظیم دقیق و نهایی فشار و جریان در نقاط ابتدایی، میانی و انتهایی خط یکی از ویژگی های بارز این تجهیزات می باشد.
انتخاب مواد سازگار و مقاوم در برابر گاز مورد نظر برای ساخت این تجهیزات
در طی مراحل ساخت، قطعات بوسیله حمام اتوماتیک کاملا شسته و تمیز می شوند تا عاری از هرگونه گریس، ذرات چربی و خورده های تراش و سایر ذرات شوند. در نتیجه مسیر عبور گاز کاملا پاک خواهد شد.
سرهم بندی قطعات و تست فشار در محیطی کاملا پاک و بوسیله گاز تست با خلوص بالا انجام میشود.
– بررسی های متنوع کیفی از قبیل تست مواد، اندازه گیری ناهمواری های سطوح، کنترل ابعادی، تستهای هدفمند با گاز نیتروژن، امتحان فشار (تست12 ساعته) و تست نشتی با گاز هلیوم(تست با اسپکترومتر جرمی)، بررسی کیفیت جوش TIG و ایمنی عملکرد قطعات و کل سیستم ، برای تک تک رگولاتورها انجام می شود.
– حفظ خلوص گازهای با خلوص بالا ، فشار خروجی ثابت و ایمنی عملکرد
– تمام قطعات بوسیله مکانیزم های الکترو پالیش و فرآیندهای تمیزکاری چند مرحله ای به کیفیت سطح بسیار بالایی می رسند که عموما برای ECD مناسب هستند.؟؟
– استفاده از این مواد در کنار استنلس استیل 316L ، قطعات داخلی از جنس هستلوی باضافه طراحی سیستم پاکسازی(Purge) مناسب، مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی را به این رگولاتور ها می بخشد.

  • حداقل میزان نشت باعث جلوگیری از هدر رفت گاز و نیز افزایش ایمنی کاربران می شود.
  • استفاده از دیافراگم فلزی از جنس بسیار سخت هستلوی برای شیرها و رگولاتور ها دوام دیافرگم ها را تضمین کرده و از هرگونه نشت و یا ترکیدگی دیافراگم جلوگیری می کند.