درباره ما

ورود شما را به سایت شرکت مهندسی بازرگانی رایتک خوش آمد می گوییم.

 

راه‌حل‌های جامع سیستم‌های گازی (Total Gas Solutions)

رایتک  پایه گذار روش‌های نوین نقل و انتقال گاز در محیط‌های آزمایشگاهی، صنعتی و پزشکی در ایران

 

توسعه صنعت در کشور بر سه رکن ذیل پایه ریزی شده است:

  • بهره‌گیری از منابع عظیم انسانی و ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی داخلی

  • گسترش دانش فنی داخلی از طریق مشارکت و همکاری با شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های بین‌المللی

  • استفاده از آخرین فنآوری های پیشرفته روز

از طرفی مشکلات و دیوان سالاری موجود در بخش دولتی بخصوص نرخ پائین بهره‌وری، خصوصی سازی در بخش های مختلف را سرلوحه سیاست های کلان کشور قرار داده است. از این رو تحقق هرچه سریعتر توسعه صنعتی کشور حضور قوی، هوشمندانه و هم افزاینده بخش خصوصی را در عرصه های مهندسی و بازرگانی بصورت روزافزونی مطالبه می نماید.

بدین منظور شرکت مهندسی بازرگانی رایتک پویا (سهامی خاص) در سال 1385 در اداره ثبت شرکت های تهران به شماره 287499 به منظور مشارکت در تحقق اهداف فوق به ثبت رسیده است. رای تک با بهره گیری از تجارب و سوابق ارزشمند مدیریتی و اجرایی مدیران خود طی دو دهه گذشته در بخشهای دولتی و خصوصی کشور و نیز ارتباط تنگاتنگ با چندین کمپانی تولید کننده معتبر جهانی، قصد دارد ارتباطی موثر میان نیازهای صنایع داخلی و تولید کنندگان خارجی برقرار نموده و با امید به عنایات خداوند متعال بتواند سهمی ولو اندک در رشد و شکوفایی صنعت ایران عزیز داشته باشد.

 

تاریخچه

برای اولین بار استفاده از گاز استیلن جهت جوش و برش فلزات در اواخر قرن نوزدهم به کار گرفته شد. از آن تاریخ به بعد موضوع استفاده از گاز جهت مصارف صنعتی، پزشکی و آزمایشگاهی روز به روز گسترش یافت به گونه‌ای که در حال حاضر به جرات می توان گفت که کمتر صنعتی در دنیا وجود دارد که در آن گاز به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم مورد استفاده قرار نگیرد.
از کاربردهای گاز در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنایع ساخت قطعات فلزی

صنایع دارویی

صنایع خودروسازی

صنایع غذایی و نوشیدنی

صنایع کاغذ سازی

نیروگاه‌های برق

بیمارستان‌ها و خدمات بهداشتی و درمانی

دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی

متعاقب کاربرد وسیع گاز، موضوع تولید، نگهداری، نقل و انتقال و آشکار سازی گاز بدلیل خواص فیزیکی و شیمیایی آن یکی از مهمترین دغدغه‌های سازندگان و کاربران گاز شده است.

در این میان موضوع ایمنی در هنگام کار با گازها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توجه داشته باشیم استفاده از گازها بدلیل حالت فیزیکی آنها مستلزم نگهداری آنها در فشار بالا در سیلندر و یا مخازن تحت فشار بوده و این در حالی است که بسیاری از گازها حداقل یکی از ویژگیهای سمی، قابلیت انفجار، خورندگی و … را دارا می باشند. بدین منظور رعایت اصول ایمنی در طراحی، ساخت و اجرای تجهیزات و سیستم‌های گازی از بسیاری از موضوعات دیگر از اهمیت بالاتری برخوردار است.

خدمات مهندسی، محصولات و خدمات مشتریان

با عنایت به اینکه طی سال‌های گذشته فعالیت جدی و موثری در خصوص روش‌های نوین کار با گازها در داخل کشور صورت نپذیرفته و عمده پروژه‌های انجام شده و یا تجهیزات استفاده شده بصورت مستقیم توسط شرکت‌های خارجی انجام و یا تامین شده‌است، لذا این شرکت تصمیم گرفت فعالیت بخش خدمات مهندسی و تامین کالای خود را به صورت تخصصی بر روی این موضوع متمرکز نماید.

الف: مهندسی (Engineering)

یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر جهت نقل و انتقال گاز به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرد سیستم‌های مرکزی توزیع و انتقال گاز یا به اصطلاح (Central Gas Supply) CGS می باشد. این سیستم‌ها را میتوان برای کلیه مصارف آزمایشگاهی، صنعتی و یا پزشکی بکار برد. شرکت رایتک بعنوان پیشرو این صنعت در کشور افتخار دارد که با تلاش کارکنان و مهندسین خود روز به روز نسبت به بومی سازی و افزایش دانش در این رشته خدمات خود را به مشتریان عزیز ارائه نماید. واحد مهندسی شرکت آمادگی دارد که کلیه خدمات طراحی مهندسی سیستم‌های CGS را برای کاربردهای آزمایشگاهی، صنعتی و پزشکی به انجام رساند. با توجه به اهمیت سیستم‌های CGS، طراحی و محاسبات این گونه پروژه‌ها با استفاده از آخرین نرم‌افزارها و با همکاری مهندسین این شرکت و شرکت GCE آلمان صورت می پذیرد.

ب: تامین کالا (procurement)

با عنایت به این نکته که اطمینان از کیفیت محصولات مستلزم انتخاب سازندگان مناسب می باشد بدین منظور تلاش شده منابع تامین کالا از بهترین و معتبر‌ترین سازندگان انتخاب شده و مسیرهای خرید بصورت مستقیم انجام پذیرد. شاید یکی از مهمترین مشکلات خریداران در خصوص کیفیت محصولات ارائه شده در بازار، عدم اطمینان از صحت برندهایی است که روزانه به شکل‌های مختلف در این بازار عرضه می شوند. این موضوع بخصوص زمانی اهمیت خواهد داشت که هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی مسئولیت تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش کالاهای فوق را بعهده نخواهد گرفت.
ما در شرکت رایتک تمام همت خود را به کار گرفته‌ایم تا بهترین محصولات را از بهترین منابع بصورت مستقیم تامین کنیم. بدیهی است پشتیبانی و خدمات پس از فروش کلیه کالاها و محصولات ارائه شده بعهده این شرکت خواهد بود.

» لیست محصولات

 

ج: نصب و راه‌اندازی (Construction)

طراحی مناسب و استفاده از تجهیزات با کیفیت بالا شرط لازم جهت دستیابی به کیفیت مطلوب در اجرای یک پروژه بوده ولی کافی نیست. نصب و راه‌اندازی بعنوان حلقه کامل کننده یک پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینخصوص نصب و اجرای دقیق و نیز توجه به اصول ایمنی اهمیت بسزایی خواهد داشت. بدین منظور شرکت رایتک با بکار گیری پرسنل مجرب، خدمات نصب و راه‌اندازی پروژه‌های CGS (Central Gas Supply) را به عنوان حلقه تکمیل کننده در یک پروژه EPC در دستور کار خود قرار داده است.

 

د: خدمات آموزشی مشتریان (Customer Training Services)

دانش افزایی بعنوان نقطه هدف شرکت رایتک از جمله موضوعاتی بوده که از ابتدای فعالیت شرکت بدان توجه وافی صورت گرفته است. در طی سال‌های فعالیت این مجموعه همواره تلاش شده که موضوع ارتقاء دانش هم در داخل و هم مشتریان همواره سرلوحه برنامه ریزی و توسعه شرکت قرار گیرد. شاید به همین دلیل است که در انتخاب نام شرکت عنوان مهندسی بر عنوان بازرگانی ارجحیت یافته است. به اعتقاد ما دانش افزایی فرآیندی بدون وقفه بوده و شرط بقاء هر سازمان و نهاد پویا است. بدین منظور همواره در تلاشیم که آنچه را می آموزیم به همان میزان آن را در اختیار مشتریان و همکاران خود قرار دهیم و برای این انجام این مسئولیت بسیار خشنودیم چون بی تردید این فرآیند فرآیندی دو سویه است بدان معنی که ما نیز آموزه‌های فراوانی را از مشتریان و همکاران خود کسب خواهیم کرد. موفقیت در این راه را از خداوند بزرگ مسئلت می کنیم.

وب سایت:

به منظور دستیابی به هدف فوق وب سایت جدید شرکت بعنوان پل ارتباطی ما و مشتریان عزیز طراحی شده است. شما می توانید اطلاعات جامعی در زمینه محصولات، خدمات، تعاریف، استانداردها، روش‌های ایمنی، اخبار و … مربوط به صنایع و کاربردهای مربوط به گاز را بدست آورید. همکاران ما در واحدهای مختلف شرکت تلاش می کنند همواره نسبت به ارائه اخبار و اطلاعات مفید در وب سایت اقدام نمایند. بدیهی است این هدف به جز با همکاری و مساعدت شما بازدید کنندگان محترم میسر نخواهد بود. ما آماده هستیم که مقالات و گزارش‌های فعالیت شما را جهت دسترسی سایر علاقه‌مندان در وب سایت شرکت با ذکر منابع منعکس نمائیم.

کارگاه آموزشی (Workshop):

یکی از روش‌هایی که امکان انتقال اطلاعات را بصورت مستقیم به علاقه‌مندان فراهم می سازد برگزاری کارگاه‌های آموزشی است. خوشبختانه این مهم اخیراً در دستور کار شرکت قرار گرفته و خوشبختانه اولین کارگاه آموزشی این شرکت با عنوان ” آشنایی با سیستم‌های مرکزی توزیع و انتقال گازهای خالص جهت مصارف آزمایشگاهی و ابزار دقیق ” در اردیبهشت ماه سال 1390 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد که با استقبال بسیار خوب مشتریان محترم قرار گرفت. به حول و قوه الهی این نوع کارگاه‌های آموزشی نیز در سال‌های آتی برگزار خواهد شد.