ماندگاری خلوص گاز

گازهای خالص به گازهایی گفته می شود که خلوص آن ها حداقل برابر 99.5% باشد. این گازها معمولا برای مصارف تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد و همواره هزینه تامین آن ها نسبت به گازهای معوملی بسیار بالاتر است. با استفاده نادرست از این گازها، خلوص آن ها تغییر کرده و کاربر نمی تواند به هدف مورد نظر خود برسد بنابراین هم از لحاظ راندمان کار و هم از لحاظ مالی موجب خسارت های سنگینی می شود.

یکی از مهمترین عواملی که در ماندگاری خلوص گاز تاثیر بسزایی دارد تجهیزاتی است که برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین اگر کاربر تجهیزات مخصوص انتقال گازها خالص را مورد استفاده قرار ندهد می توان گفت الارغم تامین گاز خالص، از گازی استفاده می کند که خلوص مد نظر را ندارد. با استفاده از رگولاتورها، لوله ها، اتصالات و شیرآلاتی که نشت بدنه آن ها بسیار کم بوده می توان به صورت چشم گیری از کم شدن خلوص گاز جلوگیری کرد.

رایتک با همکاری شرکت GCE آلمان با ارائه رگولاتورهای مخصوص گازهای خالص، این اطمینان را می دهد که به هیچ عنوان کاربران با افت خلوص گاز مواجه نشوند. تمامی رگولاتورها به وسیله گاز هلیوم مورد آزمایش قرار می گیرند و در این نوع رگولاتورها 30 سال طول می کشد که یک سانتی متر مکعب گاز هلیوم از بدنه آن ها نشت کند.